Sport to na pewno jedno z najważniejszych rzeczy w każdym mieście. Jeśli dane miasto może pochwalić się swoją dobrą drużyną sportową, to na pewno jest dobrze znane i szanowane dosłownie w całym kraju. Najlepszym przykładem na to Płocka piłka ręczna, która ma się dziś dosłownie świetnie. Chyba żadnemu miłośnikowi tego typu sportu, nie trzeba przedstawiać takiej drużyny jak Orlen Wisła Płock.

Jest to drużyna założona w roku 1964, czyli ma już w swojej karierze ponad pół wieku istnienia w Płockiej piłce ręcznej. Ich debiut w najwyżej lidze odbył się po 11 latach istnienia drużyny, czyli dość szybko zdobyli wysoką renomę. Posiadają również własną halę sportową na której jest prawie 6 tysięcy miejsc siedzących dla kibiców, którzy chętnie oglądają widowiska sportowe. W roku 2013, drużyna reprezentująca Płocką piłkę ręczną, startowała o dziką kartę do Ligi Mistrzów w której zajęli aż 3 miejsce. Obiekt płockiej drużyny został oficjalnie otwarty w roku 2010, a dokładnie 17 listopada. Odbył się wtedy mecz z Kielecką drużyną, jednak niestety był przegrany dla drużyny gospodarzy. Klub reprezentujący Płocką piłkę ręczną kilkukrotnie zmieniał swoją nazwę.

Na początku swoich lat nazywał się Wisła Płock i tak nazwa obowiązywała prawie przez 30 lat istnienia, ponieważ od roku 1964, aż do 1992, a później zmienił swoją nazwę na Petrochemia Płock, po krótkich 7 latach ponownie zmienił się już w Petro Płock, a zaledwie po roku działania pod takim szyldem, nazwa została ponownie zmieniona na Orlon Płock, jednak długo się nie utrzymała, ponieważ trwało to tylko przez 2 lata. W roku 2002 powrócono do pierwotnej nazwy Wisła Płock i tak drużyna nazywała się przez 8 lat swojego istnienia, aż w roku 2010 ponownie zmieniono nazwę na SPR Wisła Płock i ta nazwa obowiązuje do dnia dzisiejszego. Biorąc pod uwagę osiągnięcia Płockiej piłki ręcznej, to są bez wątpienia bardzo imponujące, ponieważ zdobyli przez te lata aż 26 medali w Mistrzostwach Polski, a 7 z nich to pierwsze miejsce. Odznaczyli się nawet w tabeli Ligi Mistrzów, a jak wiadomo, jest to bardzo imponujące osiągniecie i nie każdą drużynę stać na to by wybić się tak wysoko.

Dziś klub pilnie trenuję pod okiem Hiszpańskiego trenera i Polskiego asystenta, w drużynie również znajdują się obcokrajowcy którzy są prawdziwymi profesjonalistami w swoim fachu. Do roku 2010 drużyna w roli gospodarza rozgrywała wszystkie spotkania na swojej hali, zwanej „Halą Chemika”, lecz później okazało się, że nie spełnia ona wszystkich standardów narzucanych przez Europejską federację piłki ręcznej i do tej pory wszystkie takie spotkania muszą być rozgrywane poza Płockiem, nie przeszkadza to jednak drużynie w byciu najlepszymi w swojej dyscyplinie i zaskakują nas swoim poziomem coraz bardziej. Jak widać na pierwszy rzut oka Płocka piłka ręczna ma się świetnie i nie zagraża jej kompletnie nic na długie lata. Według mnie cały kraj powinien być dumny z takich dokonań i kibicować im mocno podczas kolejnych dużych imprez sportowych, kto wie może kiedyś uda się wygrać Ligę Mistrzów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *