Krakowskie lotnisko nie bez powodu cieszy się tak sporą popularnością. Jest jednym z największych aeroportów w Polsce, przez co posiada liczne połączenia z całym światem. Do tego nieprzerwanie się rozwija i inwestorzy inwestują masę pieniędzy na to, by obiekt przyciągał uwagę. Czasami kłopotem może się okazać jego lokalizacja i fakt, że stolica Małopolski bywa zakorkowana. W takim razie jak dojechać na lotnisko Balice?

Częste podróżowanie jest pasjonującym, choć nadal nużącym zajęciem. Wiąże się bowiem nie tylko ze zwiedzaniem różnych miast, ale wieloma godzinami spędzonymi w podróży. To szczególnie uciążliwe na lotniskach, ponieważ należy się w nich pojawiać stosunkowo wcześnie. W przeciwieństwie do autobusów samoloty nie wylatują co kilkanaście minut do tego samego miejsca. Z tego powodu warto się upewnić, że stawi się na lotnisku punktualnie. Może na to wpłynąć sposób transportu w obrębie miasta, a więc wybór środka lokomocji.

Który pojazd najbardziej niezawodny?

Dojazd Kraków – Balice

Istnieją liczne sposoby na to, by dojechać na lotnisko w Krakowie. Dojazd jest jednak zróżnicowany pod wieloma względami. Jako pierwszy przykład można wziąć własny pojazd. To bowiem bardzo wygodny sposób, ponieważ jest w nim, przynajmniej zazwyczaj, dużo miejsca i prowadzi się go wedle własnych wymagań. Pojawiają się jednak pewne mankamenty. Po pierwsze, Kraków w godzinach szczytu praktycznie stoi i dostanie się od punktu A, do punktu B może graniczyć z cudem. Dochodzi do tego fakt, że dla przyjezdnych topografia stolicy województwa małopolskiego może się wydać skomplikowana, a nie pomagają w tym liczne korki. Trzeba mieć na uwadze także fakt, że samochód należy gdzieś zostawić. Jadąc z kimś bliskim, można go poprosić o wzięcie tego pojazdu, jednak co ma zrobić osoba bez takiej opcji? W tym przypadku zostaje parking przy lotnisku, a postój na nim bywa bardzo drogi. Co więcej, czasami podróż jest jednostronna, dlatego tym bardziej nie opłaca się korzystać z własnego samochodu.

Zamiast tego można skorzystać z usług komunikacji miejskiej, która na pewno przewiduje różne kursy autobusów zmierzających na lotnisko. Co ważne, te najpewniej kursują co kilkanaście minut, dlatego niezależnie od swojego obecnego położenia, można skorzystać z pojazdu w miarę zgranego w czasie. Co więcej, liczne autobusy kursujące z miejscowości okolicznych przejeżdżają obok lotniska, a do tego są bardzo tanie! Posiadają jednak szereg mankamentów, spośród których największym jest niewielka miejsca. W godzinach szczytu można zapomnieć o możliwości przewozu większego bagażu, jak i znalezienia miejsca siedzącego. Autobusy również narażone są na korki, choć nierzadko mają okazję do skorzystania z tzw. buspasu. Zamiast tego można pojechać specjalnym pociągiem oferującym dojazd: Kraków Balice – Kraków Główny i odwrotnie. W pociągach jest więcej miejsca, jadą szybko, a bilety są stosunkowo tanie.

Zawsze można się także pokusić o przejazd taksówką. To sytuacja tak komfortowa, jak podróż własnym samochodem, jednak nie trzeba się martwić koniecznością pozostawienia pojazdu na lotnisku. Taksówki mogą korzystać z tych pasów, co autobusy, dlatego też przejazd będzie szybszy. Z drugiej strony w godzinach szczytu może się okazać, że na taryfę będzie trzeba poczekać, a to może nierzadko oznaczać spóźnienie się na lotnisko. Do tego dochodzi dosyć wysoka cena przejazdu.

Świetną alternatywą dla taksówek są oferty prywatnych przewoźników, takich jak vivomark.pl. Transport tego rodzaju różni się tym, iż korzystanie z niego wymaga wcześniejszego ustalenia terminu podróży. Dzięki temu można mieć pewność, że zamówiony samochód będzie czekać w wybranym miejscu i czasie, co zmniejszy ryzyko spóźnienia. Do tego kierowca może zostawić pasażerów na lotnisku w strefie Kiss&Fly, która znajduje się bezpośrednio w pobliżu terminali. Przy tym wszystkim cena usługi jest niższa, niż w przypadku taksówek, a samochody mogą pomieścić nawet 7 pasażerów.

Pełną ofertę firmy Vivo Mark znajdziesz na stronie https://vivomark.pl/transfery/katowice-do-krakow-balice/

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *