1313671576Na mapie Wrocławia znajdują się dwa miejsca, które powinien odwiedzić każdy koneser dobrego kina. Chodzi oczywiście o Dolnośląskie Centrum Filmowe przy ulicy Piłsudskiego oraz Kino Nowe Horyzonty przy ul. Kazimierza Wielkiego. Oba te ośrodki kulturalne oferują miłośnikom Dziesiątej Muzy aktualne filmowe propozycje zarówno ze światowej, jak również europejskiej czy polskiej półki.

Dobra lokalizacja sprawia, że dojazd do każdego z kin nie jest problematyczny. Dotrzeć można tu z niemal każdej dzielnicy miasta.
DCF jest kinem już z kilkudziesięcioletnią tradycją. Po zakończonej w 2011 roku renowacji uzyskało „drugie życie” i dziś stanowi wizytówkę miasta. Z sentymentem powracają do niego starsi mieszkańcy Wrocławia, którzy mogą spotykać się na przykład w ramach Filmowego Klubu Seniora. Prężnie działa tu także Dyskusyjny Klub Filmowy. Jednak na bieżąco kino przygotowuje specjalne wydarzenia dla miłośników ambitnego kina studyjnego. Tym bardziej warto śledzić wiadomości na jego stronie internetowej.
KNH nie może poszczycić się jeszcze tak bogatą historią jak DCF, ale już ma na swoim koncie wiele charakterystycznych dla siebie projektów. To tu, od 2006 roku, odbywa się uznany festiwal filmowy T-Mobile Nowe Horyzonty. Od kilku lat KNH edukuje także wrocławian w ramach akademii filmowych, gdzie prezentowana jest klasyka kina polskiego lub światowego. To nie jedyne wydarzenia dla kinomanów, bo tak naprawdę jest ich bez liku, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest śledzenie na bieżąco aktualności. Na pewno ciekawymi propozycjami są festiwale filmowe z okręgu danego obszaru językowego i kulturowego, np. amerykańskiego, hiszpańskiego czy francuskiego.

W każdym z tych miejsc można nie tylko zobaczyć repertuar przeznaczony dla widzów, którzy oczekują od kina czegoś więcej niż tylko rozrywki, ale także uczestniczyć w spotkaniach z wielkimi reżyserami bądź po prostu przyjemnie i twórczo spędzić czas – z rodziną, przyjaciółmi, sympatią. Tym bardziej, że na parterze każdego z kin znajduje się kafejka i przyjazna przestrzeń skłaniająca do rozmów i dyskusji. Warto również pamiętać, że kino wychodząc naprzeciw potrzebom widzów, proponuje specjalne dni, kiedy bilety na wszystkie seanse są tańsze dla każdego odwiedzającego. W DCFie jest nim środa, a w KNH poniedziałek. Dużym udogodnieniem wydaje się również możliwość rezerwacji miejsc i biletów przez internet, dzięki czemu nie trzeba się obawiać, że później w zatłoczonej sali przypadnie nam siedzenie w drugim rzędzie, co na pewno nie pozwala na komfortowe oglądanie bądź co gorsza w ogóle nie będzie już wejściówek na salę kinową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *